Pozvánka na 4. narozeniny

Pozvánka na

1. narozeniny Stromokruhu Evropy
    v sobotu 20. 4. 2013, začínáme v 10:00 hod.
    (za každého počasí)

Milí, velice rádi bychom Vás tímto přizvali na další setkání u Stromokruhu, jak jinak než opět pracovně-společensko-kulturně laděné. Poprvé se odkláníme od předdomluvené „soboty po Velikonocích“, neboť jsme termín ladili i s výtvarnou skupinou, která bude mít svůj prim v pravé poledne (viz níže). Děkujeme za pochopení.

Čeká nás cca dvouhodinová práce – vyhrabeme vnitřek Stromokruhu, rozhodíme nové travní semeno, oprášíme popisné cedulky u stromů, případně posbíráme odpadky. U toho všeho budeme prohlubovat přátelské sousedské vztahy přivezenými nápoji a pekáči buchet či řízků.

V pravé poledne bude ten pravý čas na umístění nového výtvarného artefaktu na území Stromokruhu – mezinárodní parta lidí zapojená do jednoho evropského projektu by ho ráda věnovala právě sem k nám. Patřičným slovním doprovodem o záměru celého dílka nás provede Majka Krajná, brněnská výtvarnice, která to má celé na triku.

Poté bude prostor – cca ve 13:00 hod – na opékání a siestu. V přátelském a družném hovoru bychom s vámi rádi otevřeli neformální debatu o dalším modelování prostoru Stromokruhu. Proto, pokud vás budou napadat již teď geniální nápady a myšlenky, prosíme, značte si je!

A jdeme do finále – v 15:00 hod se můžete těšit na divadlo jednoho herce, pro malé i velké. Pokud byste ani pak ještě neměli dost, můžete si třeba nafouknout vaši Pálavu a projet se po řece Jihlavě.

Co s sebou

Budete potřebovat jiskrnou výletní náladu, nůž a něco k němu (na opékání). Lahvinka národního či mezinárodního moku nemůže škodit, plech či talířek s nějakou laskominou také ne. O horké nápoje se postará-
me my. Tato pozvánka putuje Partnerům stromů a pár dalším kamarádům. Nebojte se i vy s sebou vzít přátele. Těm, těm i těm vřele doporučujeme pracovní rukavice, kýbl na vodu a holínky, tedy pokud si o to počasí už bude říkat. Přibalte navíc hrábě a motyku – na vyhrabávání stařiny a oko-
pání stromku. Případně nafukovací loď na jarní splav na Skřípák či plavky, a pár drobných do klobouku pro hudební a divadelní doprovod.

Okrašlování krajin vnějších i vnitřních třikrát zdar!
Těšíme se na nás a jsme rádi, že jste s námi!

za Okrašlovací spolek Ivančice
Martina a Irena

PS: Mohlo se stát, že jste z nějakého důvodu ztratili o Partnerství vašeho stromu ve Stromokruhu Evropy zájem, a je to tak v pořádku, život je pes-
trý. Jen nám to prosíme dejte vědět obratem na tento mail – je tu zástup rodin, které by o Partnersví stály, takže by mohla v rámci 4. narozenin proběhnout řádná adopce. Děkujeme.